IKT un saistīto nozaru digitālo prasmju apmācību projekts
Projekta nr. 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/001
Pērn decembrī Kuldīgā norisinājās apjomīga konference DIGI SPĒKS. Tā sniedza praktisku ieskatu digitālo prasmju attīstībā IKT nozares uzņēmējdarbībā, kuru vienlaikus papildināja būvniecības, tūrisma, vieglās rūpniecības un kokrūpniecības nozaru pārstāvji, tostarp uzņēmēji, eksperti, nozaru līderi un citi interesenti. Konferences galvenais rīkotājs bija Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”.
Konferences laikā uzņēmumu pārstāvji un nozaru eksperti dalījās ar pieredzes un veiksmes stāstiem par rezultātu sasniegšanu, pateicoties digitālo prasmju izmantošanai. Tāpat tā bija iespēja dibināt jaunus kontaktus, veidot sadarbības un satikt daudz iedvesmojošu cilvēku vienuviet. Pasākuma laikā prezentācijas par digitalizāciju bija sagatavojuši: Gvido Grīnbergs no Nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”, Pauls Siliņš no RigaTechGirls, Kaspars Rožkalns no SIA “UPB Nams”, Jurģis Kalniņš no SIA „Rietumu būvvadība”, Marija Gordina no MG Digital Fashion Studio, Aleksandrs Bobrovs no SIA “Trempel”,
Olavs Rāciņš no Delulu Solutions, Antra Meike no SIA “Hotel Virkas muiža”, Sintija Pusaudze no Liepājas Tūrisma informācijas biroja, Edgars Makarovs no SIA “Kurekss”, Sandis Fogelmanis no SIA “Stiga RM”, Kristaps Freimanis no SIA “TestDevLab” un Agate Ambulte no Digitālo inovāciju parka.
Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības atbalsta departamenta direktore Ilze Lore konferences dalībniekus informēja par pieejamo finansiālo atbalstu uzņēmumu digitalizācijai, apmācību kursiem un iespējām saņemt finansējumu no ES atbalsta programmām. Galvenais secinājums – digitālās prasmes vairs nav tikai nākotnes nepieciešamība, bet gan šodienas realitāte. Mūsdienu uzņēmumu konkurētspēja un efektivitāte ir tieši atkarīga no spējām pielāgoties digitālajai videi. Digitalizācija ir nepārtraukts process, kas prasa elastību, zinātkāri un gatavību mācīties.
Avots: vatp.lv
Intervijā piedalās:
Gvido Grīnbergs
Nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”
Biznesa atbalsta un digitālās inovācijas centra vadītājs
Kāda ir Jūsu pieredze un specializācija nozarē?
Es pats personīgi esmu doktorantūras students uzņēmējdarbībā, taču mana profesionālā pieredze ir saistīta ar IKT nozari (informācijas un komunikācijas tehnoloģijas). Es, Biznesa atbalsta un digitālās inovācijas centra vadītājs, orientējos tieši uz šīs nozares uzņēmumu piesaisti Ventspilij un reģionam.
Kāpēc nozares uzņēmumiem ir svarīgi pastāvīgi mācīties?
Atbilde ir pavisam vienkārša – pēdējo pāris gadu laikā mūsu dzīvēs ir ienācis mākslīgais intelekts, manuprāt, tas ir mainījis pilnīgi visu – gan pieeju, kā mēs strādājam, gan sasniedzamos rādītājus, kuri mums jāsasniedz. Līdz ar to nepārtraukta augšana un mācīšanās patiesībā ir svarīga ne tikai šīs jomas pārstāvjiem, bet arī ikvienam cilvēkam dzīvē.
Kā nozarē tiek ieviestas informācijas tehnoloģijas?
Informācijas tehnoloģijas šobrīd tiek ieviestas caur dažādiem projektiem, piemēram, caur to pašu digitalizācijas projektu, jo mēs, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, darbojamies Eiropas Digitālās inovācijas centru kopienā un piedāvājam uzņēmumiem gan digitalizēt esošos procesus, gan ieviest jaunus, gan palīdzēt attīstīt jaunus digitālus produktus un pakalpojumus.
Vai variet minēt kādu aktuālu IT ieviešanas piemēru?
Piemērs, ko pēdējā laikā stāstu klientiem, ir uzņēmums, kuram nav bijusi iespēja norēķināties ar karti, izmantojot projekta programmas atbalstu, ieviesa šo iespēju klientiem norēķināties ar karti. Šis uzņēmējs ir ļoti specifiskas nozares pārstāvis, tas ir auto evakuatora pakalpojumu firmas īpašnieks. Līdz šim rēķinu izrakstīšana notika e-pastā, sūtot rēķinus, pēcāk sekojot līdzi, vai klients ir samaksājis, apzvanot to gadījumā, ja rēķins nav apmaksāts, savukārt, ieviešot termināli, uzņēmums, sniedzot palīdzību uz ceļa, izmanto termināli, lai klients uzreiz var samaksāt ar karti, jo visbiežāk tādu skaidru naudu līdzi neņemam.
Kāda, Jūsuprāt, ir konferences DIGI SPĒKS nozīme?
Manuprāt, šīs konferences galvenā nozīme ir arī tā, ko es teicu savā prezentācijā – mēs tik ļoti ikdienā koncentrējamies strādāt jeb spēlējamies savā smilškastē, ka citreiz der pacelt galvu augšā un paskatīties, kas notiek apkārt. Šī konference pulcē piecas dažādas nozares, kas nozīmē to, ka varam mācīties no tām visām, varbūt pat pārņemt kādu labo praksi un ieviest to savā nozarē.
Kāds ir Jūsu redzējums par nozares attīstību nākotnē?
Es uzskatu, ka mākslīgā intelekta ceļš ir tikai sācies, tas, droši vien, strauji attīstīsies. Mums visiem ir jābūt gataviem lēkt tajā vilcienā iekšā un braukt līdzi, nevis skatīties, kā tas aiziet, paliekot nopakaļ.
Eiropas Komisijas Atveseļošanas un noturības mehānisma ieviešanas darba grupas eksperts Anatoly Subocs uzsver: “Digitalizācija ir galvenais Eiropas Savienības (ES) ekonomikas izaugsmes virzītājspēks, veicinot konkurētspēju, inovācijas un ilgtspējīgu attīstību. Ar ES atbalstu Latvija investē digitālo prasmju attīstībā un uzņēmumu digitālajā transformācijā, izveidojot Digitālās inovācijas centrus un nodrošinot apmācības iedzīvotājiem un uzņēmumiem.”
Avots: vatp.lv
Kas jāzina lietotājam, uzsākot darbu ar ERP?
PASNIEDZĒJA:
Ilze Čerevko
APMĀCĪBU KURSA SATURS:
• ERP ieviešana kā projekts uzņēmumā;
• Komandas sagatavošana pārmaiņām;
• ERP sistēmas izvēle;
• ERP sistēmas ieviešanas partnera izvēle;
• Ieviešanas procesa posmi;
• Kas notiek pēc sistēmas ieviešanas?
LATVIJAS DATORTEHNOLOĢIJU ASOCIĀCIJA
Piedāvā apmācību projektu
“IKT un saistīto nozaru digitālo prasmju apmācību projekts”
Projekta nr. 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/001
Projekta īstenošana līdz 2026.gada 30.jūnijam
Pieteikšanās jaunām apmācībām projektā ir atvērta līdz 2026.gada 30.aprīlim
Lūdzam pieteikties, sūtot informācijas pieprasījumu uz e-pastu apmacibas@itnet.lv
Projekta investīcijas mērķis ir nodrošināt Latvijas Republikā reģistrētus sīkos (mikro), mazos, vidējos un lielos komersantus ar digitālajām, robotizācijas un automatizācijas pamatprasmēm, digitālo pārveidi un digitālajām inovācijām, tai skaitā prasmēm, kas sekmētu eksporta veicināšanu, augsta līmeņa digitālās pārvaldības pamatprasmēm uzņēmumu vadības līmenī un prasmēm digitālo tehnoloģiju izmantošanai dažādos uzņēmējdarbības procesos.
Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansiālu atbalstu.
Projekta sākotnējās kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 1 134 000, t.sk. plānotais Atveseļošanas fonda atbalsts – EUR 567 000.
Publikācijā paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus.
Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.