Aktualitātes un jaunumi
KĻŪT PAR BIEDRU
Jaunumi no LDTA digitālo prasmju apmācību projekta, februāris 2025

IKT un saistīto nozaru digitālo prasmju apmācību projekts
Projekta nr. 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/001

Latvijā pazīstamais zīmols “Visma” rada inovatīvu rīku uzņēmumiem

Zīmola “Visma” viens no Latvijā pārstāvētajiem uzņēmumiem “Visma Enterprise” jau ir izstrādājis daudziem zināmo resursu vadības sistēmu “Visma Horizon”. Tas ir digitāls rīks, kas sniedz iespējas aprēķināt algas, to izmanto aptuveni 40% Latvijas uzņēmumu, grāmatvedības programmatūra automatizē datu ievadi un mazina cilvēcisko kļūdu iespējamību. Šī zīmola IT produktu klāstā ir arī citi risinājumi, piemēram, darbinieku pašapkalpošanās portāls HoP, personāla vadības un biznesa inteliģences rīki, kā arī citi IT risinājumi un sistēmu integrācijas.

Mūsdienu biznesa vidē IT un dažādi digitālie risinājumi būtiski uzlabo uzņēmumu efektivitāti un konkurētspēju, tā atzīst daudzu nozaru eksperti. “Visma Enterprise” pārstāve Laura Brīvība-Dzenuška zina teikt: “Lai gan valsts pārvaldes līmenī Latvija ir sasniegusi ļoti augstu digitalizācijas līmeni, biznesa vidē vēl ir daudz darāmā. Manuālie procesi, intuīcijā balstīti lēmumi un nepietiekami izmantotas tehnoloģijas nereti kavē uzņēmumu izaugsmi. Tieši tāpēc “Visma” risinājumi ir vērsti uz to, lai palīdzētu uzņēmumiem uzlabot efektivitāti un stiprinātu konkurētspēju gan vietējā, gan globālā mērogā. Turklāt šie risinājumi radīti īpaši Latvijas tirgum un tā vajadzībām, kas ir papildu pievienotā vērtība.”

Papildu jau zināmajiem produktiem, uzņēmums tirgū piedāvā arī jaunu inovatīvu risinājumu – darba maiņu plānošanas rīku “Numo”, kura mērķis ir atvieglot darba grafiku plānošanu uzņēmumiem, kuru darbība balstīta uz maiņu vai nestandarta darba laiku. Šis rīks ne tikai ievēro aktuālās normatīvo aktu prasības, bet arī spēj pielāgoties konkrētā uzņēmuma vajadzībām un darbinieku vēlmēm, automatizējot sarežģītus grafiku veidošanas procesus. “Numo” jau šobrīd ir pieejams klientiem, un uzņēmums turpina aktīvu darbu pie tā pilnveides, lai tas būtu piemērots dažādu nozaru specifikai.

Avots: business.gov.lv

Intervijā piedalās:
Arturs Rasnacis
SIA “CUNAMI WEB”
Vadītājs, dibinātājs


Uzņēmuma procesu digitalizācija ir iespēja strādāt kvalitatīvi, efektīvi un jēgpilni

Kāda ir uzņēmuma “CUNAMI WEB” pieredze un specializācija?

Mūsu uzņēmuma “CUNAMI WEB” specializācija datortehnoloģiju nozarē ir tāda, ka mēs palīdzam uzņēmumiem digitalizēties, attīstīties digitālajā vidē, automatizēt novecojušus un manuālus procesus, lai ikdienas darbs būtu raitāks, jēgpilnāks un būtu mazāk manuāla darba.

Kāpēc datortehnoloģiju nozares uzņēmumiem ir svarīgi pastāvīgi mācīties?

Pastāvīga mācīšanās, manuprāt, ir nozīmīga vienmēr! IT nozare ir ļoti strauji augoša, ar ļoti lielu dinamiku un ātrumu, līdz ar to ir jāmāk skriet tai līdzi. Ir nepieciešams pilnveidot savas zināšanas, lai tādā veidā mēs varētu pieņemt kompetentus un pareizus lēmumus, jo pretējā gadījumā, ja mums iztrūkst šo zināšanu vai vadīsimies pēc vecām zināšanām, tādā veidā varam pieņemt labākajā gadījumā neaktuālus lēmumus, bet sliktākajā gadījumā šie lēmumi tiešām var radīt arī kādas lielas sekas. Mācības ir tas, kas palīdz mums fokusēties un pieņemt tiešām pareizus lēmumus ikdienā.

Kādas kompetences nozarē ir svarīgākās vadības līmenī?

Lai pieņemtu ikdienā pareizus lēmums, ir plašs kompetenču spektrs. Ir kompetences, kas palīdz vadītājam pārredzēt laukumu, tādā veidā virzīt pareizu stratēģiju, pieņemt lēmumus un dot korektus padomus, un arī saskatīt tad, kad projektā vai kādā uzņēmuma procesā ir problēma vai kļūda. Kompetence saskatīt šo visu ir kritiski nepieciešama. Šie procesi rit, iesaistoties IT procesiem, ļoti strauji, dinamiski, turklāt ikdienā to ir ļoti daudz, vadītājam ir jāspēj šo visu pārredzēt un kontrolēt.

Kā nozarē tiek ieviestas IT un kādu ieguvumu uzņēmumiem tās sniedz?

Informācijas tehnoloģijas mūsdienu uzņēmumos tiek ieviestas ļoti raiti, es teiktu tā. Ikdienā mēs parasti par to runājam vadības līmenī, visi saskata manuālos procesus, tas rada iespēju ar tehnoloģijām uzlabot ikdienu, lai to padarītu kvalitatīvāku, ātrāku, jēgpilnāku. Mēs ļoti daudz uzmanības veltām tehnoloģiju ieviešanai, jo bez tām mūsdienās mēs nevaram strādāt kvalitatīvi. Iedomājieties sevi, ja jums vienā dienā nestrādā dators un internets, jūs esat kā bez rokām. Tāpat uzņēmumiem ir ar tā galvenajiem rīkiem, piemēram, ar klientu vai uzdevumu pārvaldības sistēmām, kas ir kā asinsrite.

Aktuālākās informācijas tehnoloģijas, ko pārsvarā ievieš uzņēmumos, ir tendētas uz to, lai palielinātu uzņēmuma peļņu un visu, kas ar to saistīts. Uzņēmumi ir diezgan atvērti, lai, pirmkārt, šīs lietas sakārtotu. Līdz ar to klientu uzraudzība un pārvaldība, viņu darbību automatizācija, rēķinu izrakstīšana, proti, šo procesu uzlabošana ļauj strādāt efektīvāk.

Kāds ir Jūsu redzējums par nozares attīstību nākotnē?

Mans redzējums par nākotni ir ļoti optimistisks, šo visu ir iekustinājis Latvijas un Eiropas digitalizācijas kurss ar diezgan lieliem atbalstiem. Šobrīd ļoti daudz uzņēmumi digitalizējas, meklē digitālos partnerus, veic savus digitālos projektus, tas veicina kopējo IT tirgus attīstību, gan arī pašu uzņēmumu attīstību digitālajā vidē. Es domāju, šī tendence turpināsies, jo kovida laikā mēs guvām pierādījumu, ka digitālajā vidē tiešām var strādāt efektīvi un pelnīt, tas deva pamatgrūdienu. Savukārt šobrīd pieejamais valsts atbalsts šo visu tālāk stimulē, kas nākotnē arī attīstīsies.


Maya Slavova materiālā “EPALE Resource Kit 2024 Building digital, green, and inclusive futures” skaidro:

“Prasmes, kas nepieciešamas, lai gūtu panākumus, noteiks straujais tehnoloģiju progress, pārmaiņas sabiedrības normās un izmaiņas globālajā darbaspēkā. Lai gan svarīgas ir tādas tehniskās prasmes kā MI prasmes un kiberdrošības izpratne, tikpat svarīgas ir tādas prasmes kā emocionālā inteliģence, pielāgošanās spēja un starpkultūru kompetence.

Lai šajā pasaulē, kas attīstās, pastāvētu arī turpmāk, būtiska ir apņemšanās mūžizglītības jomā. Nākotne pieder tiem, kuri ir ne tikai prasmīgi, bet arī elastīgi, empātiski un spēj sadarboties daudzveidīgā vidē. Koncentrējoties uz šīm galvenajām prasmēm, būsi labi aprīkots, lai orientētos aizraujošajos un neparedzamajos šī brīža un tālāko gadu izaicinājumos.”

Avots: epale.ec.europa.eu


Informācija par vienu no projektā pieejamajiem kursiem

Juridiskais ceļvedis uzņēmējdarbībā, izmantojot digitālos rīkus: dibināšana, darba tiesības, intelektuālais īpašums un citi aspekti veiksmīgai darbībai Latvijā

PASNIEDZĒJA:
Anna Losāne

APMĀCĪBU KURSA SATURS:

• Juridiskie pamati uzņēmējiem ar digitālo rīku atbalstu;
• Ievads Latvijas tiesību sistēmā;
• Komercdarbības formas;
• Uzņēmumu reģistrs, uzņēmumu dibināšanas kārtība un dokumentu sagatavošanas automatizācija, izmantojot digitālos rīkus;
• Ievads darba tiesībās un personāla vadībā, izmantojot digitālos rīkus;
• Nodokļu tiesību pamati, to izpratne un pielietošana;
• Digitālie rīki līgumu sagatavošanai, slēgšanai, izpildei un izbeigšanai;
• Komercdarījumi;
• Korespondences saņemšanas pienākums un sekas, tai skaitā elektroniskais paraksts;
• Intelektuālais īpašums digitālajā laikmetā: meklēšana, aizsardzība un pārvaldība, izmantojot rīkus tiešsaistē;
• Parādu piedziņa un parādu piedziņas datubāzes tiešsaistē;
• Maksātnespējas process un tiesiskās aizsardzības process;
• Ievads civilprocesā, integrējot tehnoloģiju rīkus efektīvai lietu pārvaldībai.


Digitālais mārketings


LATVIJAS DATORTEHNOLOĢIJU ASOCIĀCIJA

Piedāvā apmācību projektu
“IKT un saistīto nozaru digitālo prasmju apmācību projekts”
Projekta nr. 2.3.1.2.i.0/2/23/A/CFLA/001
Projekta īstenošana līdz 2026.gada 30.jūnijam
Pieteikšanās jaunām apmācībām projektā ir atvērta līdz 2026.gada 30.aprīlim
Lūdzam pieteikties, sūtot informācijas pieprasījumu uz e-pastu apmacibas@itnet.lv

Projekta investīcijas mērķis ir nodrošināt Latvijas Republikā reģistrētus sīkos (mikro), mazos, vidējos un lielos komersantus ar digitālajām, robotizācijas un automatizācijas pamatprasmēm, digitālo pārveidi un digitālajām inovācijām, tai skaitā prasmēm, kas sekmētu eksporta veicināšanu, augsta līmeņa digitālās pārvaldības pamatprasmēm uzņēmumu vadības līmenī un prasmēm digitālo tehnoloģiju izmantošanai dažādos uzņēmējdarbības procesos.

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansiālu atbalstu.
Projekta sākotnējās kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 1 134 000, t.sk. plānotais Atveseļošanas fonda atbalsts – EUR 567 000.

Publikācijā paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus.
Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.


Lejupielādēt PDF